Loading...

Konut'ta En Çok İzmir Kazandırıyor

Anasayfa Haber ve Duyurular Konut'ta En Çok İzmir Kazandırıyor
Sevdiklerinizle Paylaşın

Konut'ta En Çok İzmir Kazandırıyor

Merakla beklenen Merkez Bankası konut fiyat endeksleri açıklandı. Yatırımlık Konut Tercihi konusunda belirleyici sayılan endekse göre konut fiyatı artışında Türkiye’nin en çok gelir getiren ili İzmir oldu. Başta İzmir satılık daire fiyatları olmak üzere Batı'da Ege ve Trakya'daki Konut değerlerinde büyük bir artış olduğu gözlenirken, Orta Anadolu'ki konutların ortalamalara yakın kaldığı; Doğu ve Güneydoğu'daki konutların değerlerinin ise ciddi biçimde düşüş gösterdiği görülüyor.

Endeks göre, son yıllarda İstanbul ve Ankara gibi illerden de göç alan İzmir, konut fiyatlarının en çok arttığı il olarak göze çarpıyor. İzmir konut fiyatları için geçerli olan durumun bir benzerine çevre iller olan Aydın, Denizli ve Muğla'da da rastlanıyor. Konut kıymetlenme endeksinde Ege Bölgesi'ni Marmara Bölgesi takip ediyor. Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'nin yanı sıra; Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ da konut yatırımcılarının yüzünü güldüren iller arasında yer alıyor.

Emlakizmir.com verilerine göre İzmir satılık daire fiyatları, 2018'in ilk yarısında da yukarı doğru ivmelenme potansiyeli gösteriyor. İzmir’de konut sahibi olmak isteyen kişileri, şehir merkezinin haricinde kentsel dönüşüm alanları, üniversite yerleşkeleri civarları ve deniz kenarlarına da rağbet etmeyi sürdürüyor. Bornova, Buca, Karabağlar, Gaziemir, Torbalı gibi iç ilçelerin yanında; Balçova, Narlıdere ve Güzelbahçe gibi deniz kenarında yer alan ilçeler de ciddi bir göç almaya devam ediyor.

Çeşme, Karaburun, Urla ve Seferihisar ilçelerinden oluşan yarımada bölgesi de çevre yollarının gelişmesi ile birlikte İzmir satılık konut piyasası endeksinde üst sıralara oynuyor. Müstakil daire, villa veya apartman dairesi olması fark etmeksizin hemen hemen bütün konut tiplerinde devasa bir talep artışı gözlenirken, İzmir satılık konut projeleri bu talebe fazlasıyla yanıt verebiliyor.

Şehircilik anlayışının salt olarak betona dayalı olmaması da İzmir’e yerleşmek isteyen insanların temel sebepleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. İzmir’de yaşam hayali kuran her yaştan insanın bu hayali gerçekleştirmek için 30 tane ilçe seçeneği bulunuyor. İnsanı, denizi, ormanı ve şehir dokusu ayrı bir güzel olan İzmir, artan göç karşısında altyapı geliştirmelerinin yapılması ile Türkiye’nin en yaşanılası şehri olmayı sürdürüyor.İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0532) 400 28 13

Copyright © 2018. Her Hakkı Saklıdır.