Loading...

İzmir Satılık Daire Fiyatları ve İlanları

Anasayfa Yazılar İzmir Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
Sevdiklerinizle Paylaşın

İzmir Satılık Daire Fiyatları ve İlanları

İzmir Satılık Daire

Türkiye’nin en gözde şehri İzmir’deki binlerce emlakçı ve sahibinden ilanı arasından satılık daire bulabilir, aradığınız özelliklere göre filtreleme yaparak İzmir satılık daire ilanları arasından sizin için en uygun olana ulaşabilirsiniz.

İzmir 1+1 Satılık Daireler

İzmir’de 1+1 satılık daireler genellikle öğrenciler, bekarlar ya da yatırım amaçlı daire satın almak isteyenlerin öncelik verdiği bir daire tipi olarak öne çıkıyor. Özellikle iş merkezlerine ve üniversite yerleşkelerine yakın yerlerde 1+1 daire satın alıp kiraya veren ev sahipleri uzun vadeli yatırımlarının yanı sıra düzenli bir akar da sağlamış oluyor. İzmir 1+1 satılık daireler ağırlıklı olarak Buca, Bayraklı, Balçova ve Bornova’da bulunuyor.

İzmir 2+1 Satılık Daireler

İzmir’de 2+1 satılık daireler çoğunlukla çekirdek aileler tarafından tercih ediliyor. Günümüzde arsaların azalması ve konut metrekarelerinin küçülmesine ek olarak minimal yaşam tarzının da benimsenmeye başlaması, 2+1 dairelere olan rağbeti de arttırıyor. Yeni evli çiftlerin genellikle iş yerlerine yakın konumlardaki satılık daireler için yoğunlaştıkları görülüyor. İzmir’in hemen her ilçesinde bol sayıda bulunan 2+1 satılık daire ilanlarını inceleyebilir, arzu ettiğiniz özelliklerdeki satılık daire seçeneklerinden dilediğinize kavuşabilirsiniz.

İzmir 3+1 Satılık Daireler

İzmir’de 3+1 satılık daireler genellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilen bir daire modeli olarak dikkat çekiyor. 3+1 satılık daireler daha geniş metrekarelere sahip olabildiği gibi, yeni yapılan konutlarda bu metrekarelerin düştüğü görülüyor. İster site içerisinde olsun ister tek bir binada bulunsun, 3+1 daireler günümüzde en çok rağbet gören daire tipi olmaya devam ediyor.

İzmir Metroya Yakın Satılık Daireler

İzmir’de metroya yakın satılık daireler genellikle Karabağlar, Konak ve Bornova ilçelerinde bulunuyor. Metroya yakınlıkları sebebiyle popüler olan bu lokasyonlara, diğer ilçelerden de İzban ile rahatlıkla ulaşılıyor. Fahrettin Altay, Poligon, Göztepe, İzmirspor, Hatay, Üçyol, Konak, Çankaya, Basmane, Ege Üniversitesi, Evka-3, Hilal, Stadyum, Sanayi, Bölge ve Bornova istasyonlarının bulunduğu mahallelerde yer alan satılık daireler, çalışan kesim tarafından sürekli olarak tercih ediliyor.

İzmir Yatırımlık Satılık Daireler

Yatırım amacıyla daire satın almak isteyen kişiler İzmir’in pek çok bölgesinden farklı özelliklerde daire bulabiliyor. Üniversitelerin çevreleri, iş merkezleri, yazlık bölgeler, şehir ve ilçe merkezlerinde yer alan yatırımlık satılık daireler hem rahatça kiraya verilebilmeleri hem de henüz alırken prim yapmaları nedeniyle öne çıkıyor.

İzmir Denize Yakın Satılık Daireler

İzmir’in sahili, denizi, kordonu ve özetle kıyı şeridi İzmir’de satılık daire arayan kişiler için cezbedici olmaya devam ediyor. İzmir’de denize yakın satılık daireler için seçenekleriniz bir hayli fazla. Dikili, Bergama, Aliağa, Foça, Menemen, Çiğli, Karşıyaka, Bayraklı, Konak, Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe, Urla, Karaburun, Çeşme, Seferihisar, Menderes ve Selçuk, İzmir’in denize kıyısı olan ilçeleridir. Toplamda 30 ilçeye sahip İzmir’in ilçelerinin %60’ının denize cephesi olması İzmir’in satılık daire almak isteyenler için neden cazibe merkezi olduğunu gösteriyor. Denize sıfır olan ilçelerin yanı sıra deniz manzarasını pek çok ilçesinden sunan İzmir, Emlak piyasasının da yükselen yıldızı olmayı sürdürüyor.

İzmir Satılık Daire Fiyatları

İzmir satılık daire fiyatları evlerin bulunduğu konuma, konut tipine ve yapım yılına göre değişim gösteriyor. Özellikle eski yerleşim yerlerindeki yeni daire ve yenilenen konumlardaki eski satılık daire fiyatları daha kelepir olarak gözükürken, Oturmuş ve yeni dairelerin olduğu muhitlerin emlak değeri açısından daha kıymetli olduğu görülüyor. Örneğin; Kiraz, Beydağ, Kınık, Tire, Ödemiş, Bayındır ve Çiğli gibi ilçelerde yeni ve uygun fiyatlı daireler mevcutken, Deniz kenarında kalan oturmuş ilçelerde ise satılık konut fiyatları daha yüksek seviyede seyrediyor. İstanbul İzmir arası göç eden kişi sayısı gün geçtikçe artmaktayken, geçmiş yıllarda satılık daire fiyatları bakımından en altlarda yer alan Torbalı, Kemalpaşa ve Gaziemir gibi ilçelerdeki apartman dairesi fiyatlarının yukarı doğru ivmelendiği gözleniyor.

İzmir Merkez Satılık Daire

İzmir’in Merkez İlçesi, Konak satılık daire ilanları bakımından hakim konumunu yavaş yavaş diğer ilçelerle de paylaşıyor. Bornova, Buca, Karabağlar, Karşıyaka ve Bayraklı bu anlamda öne çıkıyor. Gerek iş merkezlerinin gerek üniversitelerin kalkındırdığı bu ilçeler modern yaşamın da öncülleri olmayı sürdürüyor. Sosyal hayatın odak noktasındaki bu noktalara deniz kıyısına doğru yayılan inşaat alanları da eklenince İzmir bir ucundan diğer ucuna dek kıymetli bir yerleşim yeri olarak parlıyor. İzmir satılık daire ilanları açısından ülkenin en cezbedici ili olma özelliğini önümüzdeki yıllarda da sürdürecek şeklinde otoritelerce bildirilen görüşler İzmir’e olan insan akınının daha da artacağını gösteriyor.

İzmir satılık daire ilanlarını inceleyebilir, ilan sahipleri ile dilerseniz telefon dilerseniz mesaj yoluyla bağlantı kurup hayalinizdeki eve hemen kavuşabilirsiniz.İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0532) 400 28 13

Copyright © 2018. Her Hakkı Saklıdır.