Loading...

İzmir Konak Satılık ve Kiralık Daire Fiyatları

Anasayfa Yazılar İzmir Konak Satılık ve Kiralık Daire Fiyatları
Sevdiklerinizle Paylaşın

İzmir Konak Satılık ve Kiralık Daire Fiyatları

Her ne kadar son uygulamalar ile çapı bir hayli daraltılmışsa da İzmir’in halen merkezi olarak kabul edilen Konak emlak fiyatları açısından da ilgi merkezi olma özelliğini sürdürüyor. Konak ilçesi avantajlı konumunun yanı sıra deniz manzaralı satılık daireler barındırması açısından da konut talep edenler tarafından yoğun biçimde tercih ediliyor. Kamu kuruluşları, konsolosluklar, bankalar, plazalar gibi iş çevresini komşu ilçeler ile paylaşmaya başlamış olsa da Konak, nüfus yoğunluğu bakımından İzmir’in en kalabalık ilçeleri arasında ilk beşte yer alıyor. Vapur iskeleleri, Kordon, Kent meydanları gibi özellikleri Konak’ta satılık daire sahibi olmak isteyenlerin tercih sebepleri oluyor.


Daire Fiyatları ve Geri Dönüş Süreleri

Konak satılık daire fiyatları 1+1 daireler için 120.000 TL düzeyinden başlayıp dairenin yeri ve özelliklerine göre artış gösteriyor. Genel olarak Alsancak, Küçükyalı, Kahramanlar ve Güzelyalı semtlerinde satışa sunulan 1+1 satılık daireler genellikle öğrenci ve bekar kesimin ilgisini çekiyor. Bölge raporumuza göre yeni evli ve tek çocuklu çiftlerin tercihi olan 2+1 satılık daireler ise 150.000 TL alt bandından fiyatlandırılıyor. Bu tip satılık konutlar, Eşrefpaşa, Gültepe ve Gürçeşme başta olmak üzere hemen tüm semtlerde bulunabiliyor.


Murat Reis ve Mithatpaşa Konak ilçesinin en yoğun mahalleleri olarak öne çıkıyor. Bu bölgede genellikle eski daireler yer almakla birlikte tesisatına kadar yenilenmiş, başka deyişler sıfırlanmış dairelerin sayısı da gün geçtikçe artıyor. 3+1 satılık daire fiyatları ise az oda sayılı dairelere nazaran metrekare avantajı sağlamasına rağmen çok büyük bir farka sahip değiller. 3 odalı daire fiyatları 250.000 TL civarından başlayıp içi yenilenmiş daireler 350.000 TL civarına alıcı bulabiliyor. 4+1 satılık daha az sayıda olmakla birlikte 400.000 TL vererek hem geniş hem de yenilenmiş bir daire bulma şansınız var.

Konak Kiralık daire fiyatları

Konak kiralık daire talepleri özellikle atama dönemlerinde zirve yapıyor. Kamu ve özel sektör çalışanları için iş alanları barındırması bakımından cazibe merkezi olan Konak, geniş bir bütçe skalası için uygun seçenekler sunuyor. Öğrenciler, bekarlar ve çalışanlar için cazip olan 1+1 kiralık daireler eşyalı veya eşyasız tutulabiliyor. Eşyasız olarak 800 eşyalı olarak da 1.200 TL gibi rakamlara bulunabilen 1+1 daireler Pasaport ve Konak arasında daha yüksek fiyata kiralanabiliyor.


2+1 kiralık daire tercih eden kişiler ise okul ve iş çevrelerine yakın bölgeleri tercih ediyor. Merkez’de 1.250 TL bandından başlayan fiyatlar arka mahallelerde 1.000 TL civarına bulunabiliyor. Kiralık 2+1 yeni daireler ise 1.500 TL’den kiraya verilebiliyor. Daha geniş ailelerin tercihi olan kiralık 3+1 daireler ise 1.500 TL’den başlayıp 2.000 TL’ye kadar fiyatlandırılabiliyor. Yenilenmiş ve geniş daire fiyatları 3.000 TL üzerinde konumlanmışken deniz manzaralı 4+1 dubleks daire fiyatları ise ortalama 4.000 civarında seyrediyor.

Konak Kentsel Dönüşüm Projeleri

İzmir’in kadim yerleşim sahası olan merkez ilçe Konak kentsel dönüşüm açısından da son derece cezbedici bir konumda yer alıyor. Gerek gecekondu bölgeleri gerek eski binaların çokluğu nedeniyle özellikle yatırım ortaklığı firmalarının dikkatlerini üzere çeken ilçede boşta arsa olmadığı için kentsel dönem projeleri büyük önem arz ediyor. Yenişehir,Gültepe ve Basmane gibi bir çok semti ile Konak’ta çok yakın zamanda kentsel dönüşüm başlıyor.İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0532) 400 28 13

Copyright © 2018. Her Hakkı Saklıdır.