Loading...

İlan Başlığı Neden Önemlidir?

Anasayfa Yazılar İlan Başlığı Neden Önemlidir?
Sevdiklerinizle Paylaşın

İlan Başlığı Neden Önemlidir?

Dikkat Çekici İlan Başlıkları Neden Önemlidir?

Dikkat çekici İlan başlıkları, gayrimenkul arayan kişilerin ilanlar arasında dolaşırken ilanınıza tıklaması için çok önemlidir. Çeşitli kriterler belirlenerek listelenen ilan sonuçları arasında dikkat çekmeyen bir ilan başlığı nedeniyle ilanınız tıklanmadan geçilebilir. İlanınız diğer ilanlara nazaran çok daha cazip olsa bile doğru parametreler ile yazılmamış bir başlık dilediğiniz sonuca ulaşmanızı engelleyebilir.

İlan Başlığı Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

·         Başlıkta yer alan kelimelerin ilk harfleri büyük yazılmalıdır. Kelimelerin tamamının küçük harfle yazılması ilanınızın görünürlüğünü azaltırken, tümünün büyük yazılması da ilanlar arasında gezinen kişilerde, ilana konu gayrimenkulün olduğundan daha fazla gösterilmeye çalışıldığı algısı oluşturur. Bu nedenle emlak ilan başlığınızı oluştururken yalnızca baş harfleri büyük yazmaya özen göstermeniz yerinde olacaktır.

Doğru İlan Başlığı: Narlıdere Merkez’de Site İçerisinde Ferah 4+1 Satılık Daire

Yanlış İlan Başlığı: NARLIDERE MERKEZDE sitede çok FERAH 4+1 SATILIK DAİRE

·         İmla kuralları doğru kullanılmalıdır. Doğru bir ilan yayınlamak için hem başlıkta hem de ilan içerisinde imla kurallarını doğru kullanmak, ilanınızı öne çıkarıp ciddiyetini arttıracaktır. İmla kurallarının önemsenmemesi profesyonel olmayan bir çağrışıma yol açacaktır.

Doğru İlan Başlığı: Narlıdere Merkez’de Site İçerisinde Lüks Yapılı 3+1 Satılık Daire

Yanlış İlan Başlığı: Narlıderede merkez sitede lux daire satlık 3+1

·         İlan başlığında konum bilgisinin belirtilmesi çok önemlidir. Arama yapan kişinin ilana konu gayrimenkulün nerede olduğunu detaya bakmadan fark etmesini sağlayacak bu tutum, ilanınızın tıklanma şansını oldukça arttıracaktır.

Doğru İlan Başlığı: Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde 3+1 Dubleks Satılık Daire

Yanlış İlan Başlığı: Merkez’de 3+1 Dubleks Daire

·         İlan başlığında gayrimenkulün güçlü yanı öne çıkarılmalıdır. İlanın ilgi çekici hale gelmesi adına; müstakil, site içerisinde, yenilenmiş, iki katlı, güvenlikli, deniz manzaralı, otoparklı, kapıcılı, imarlı ve kelepir gibi kelimelerin kullanılması, ilanınıza daha çarpıcı bir görünüm kazandıracaktır.

Doğru İlan Başlığı: Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde Komple Yenilenmiş 3+1 Daire

Yanlış İlan Başlığı: Alsancak Merkez’de Daire

  İlan başlığında; ilan numarası, metrekare bilgisi ve fiyat gibi unsurlar eklemeniz, ilanınızın detayının görüntülenmesini engelleyebileceği için doğru olmayacaktır. Bu tip ilan başlıkları çarpıcılıktan uzak olacağı gibi ilanınızın özelliği hakkında gereksiz bir karmaşıklığa da yol açabilir.

Doğru İlan Başlığı: Bornova Küçük Park Karşısında 3+1 Müstakil Girişli Daire

Yanlış İlan Başlığı: Bornova Küçük Park Karşısında 250000 Liraya 100 m2 İlan No: 1000013231İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0532) 400 28 13

Copyright © 2018. Her Hakkı Saklıdır.